Z jakich powodów warto słuchać audiobooki?

Teraz rozwijanie wyobraźni jest jeszcze łatwiejsze. Kupno nowego audiobooka nie stanowi problemu, a maksymalnie ułatwia słuchanie go. Kto by pomyślał, że coś takiego jak media strumieniowe pozwoli nam słuchać tak wielu historii, jak tylko czas na to pozwoli. Każdy z nas znajdzie swój ulubiony audiobook (https://www.taniaksiazka.pl/audiobooki-c-11054.html) i będzie mógł zagłębić się w historii.

Kojąca przerwa

Czy masz czasem wrażenie, że jesteś przestymulowany? Pod koniec pracowitego dnia nie jesteśmy w stanie nawet obejrzeć programu telewizyjnego dla przyjemności, nie mówiąc już o czytaniu. Bolą nas oczy i chcemy się po prostu położyć. W tym przypadku audiobook jest idealny.

Idealna kołysanka

Ponieważ audiobooki mogą sprawić, że będziesz dobrze spać. Nie chodzi o to, że są nudne. Są jak wspaniała kołysanka, która usypia. Bardzo polubimy słuchać audiobooki przed snem, ale najlepiej, gdy jest to historia, którą znamy. Odprężamy się, powieki robią się cięższe i zasypiamy bezpiecznie w otoczeniu sąsiadów.

Rozrywka

Audiobooki mają tę przewagę nad książkami, że możemy ich słuchać i wykonywać inne czynności. Wybierasz się w długą podróż? Sprzątanie mieszkania? Gotowanie? Prasowanie? Nie ma sprawy. Możemy na przykład urozmaicić nudne zajęcie, wkraczając w fascynujący świat. Możemy też zyskać na czasie i szybciej zapoznać się z tym, co czytamy, bo nie musimy spędzać czasu siedząc z książką w ręku. Daje to możliwość słuchania w dowolnym miejscu – wystarczy smartfon, który zawsze mieliśmy.

Nowa interpretacja

Dobrze jest słuchać audibooków, nawet jeśli już przeczytamy książkę. Ale dlaczego? Bo ta nowa sytuacja napotkana w tej samej lekturze daje inne pole do interpretacji. Książka czytana przez danego aktora jest tak rzeczywiście pewną interpretacją treści. Dlatego słuchając audiobooków w ten sposób, możemy zwrócić uwagę na treści, których nie zauważyliśmy podczas czytania.

Powrót do ulubionych

Dzięki audiobookom łatwiej odnajduję miejsca, które znamy. Nie bardzo mamy czas na czytanie tej samej książki po raz trzeci czy czwarty. Zawsze uważamy, że jest zbyt wiele nowych rzeczy do zrobienia i może lepiej nie marnować tych kilku wolnych godzin na książki, seriale czy filmy, które znamy. Słuchanie audiobooka tym razem przeniesie nas do innych miejsc, za którymi czasem tęsknimy. To i tak nie jest wszystko, co mogą nam dać audiobooki. Możemy za ich pomocą przenieść się w każde dowolne miejsce i spotkać naszych ulubionych bohaterów. Nie musimy w związku z tym rezygnować z niczego, co nas interesuje.